. Tovaryšstvo Ježíšovo
Spagyria - zdraví z přírody Svět přírodních antibiotik Regenerace

Tovaryšstvo Ježíšovo

Tuto knihu můžete získat zdarma jako prémii.

Jiří Šotola

Prozaická prvotina Jiřího Šotoly (viz záhlaví AUTOŘI) je metaforický román o rekatolizaci slavatovského panství Košumberk během 17. století a nástupu baroka v Čechách. Odvěký konflikt mezi člověkem a ideologií ožívá v typickým šotolovským způsobem v působivém díle z roku 1969, jež bylo mj. zdramatizováno pro Divadlo na Vinohradech.

ISBN: 80-7281-033-2stran: 276 rozměry: cena: 229,- Kč  ks  

Kniha Tovaryšstvo Ježíšovo je zařazena v těchto kategoriích:

Beletrie, memoáry,


Další knihy od tohoto autora

Kuře na rožni

Druhá z knih Jiřího Šotoly v nakladatelství Eminent je situovaná do doby napoleonských válek v Čechách. Typickou a nezaměnitelnou šotolovskou formou osudy potulného loutkáře Matěje Kuře ze Střenic. Jeho osud, zarámovaný do proměn Evropy a našich zemí na počátku 19. století, je překvapivě reflexivní i v dnešní době. Kromě tohoto titulu jsme od Jiřího Šotoly vydali ještě knihy Tovaryšstvo Ježíšovo a Svatý na mostě - viz záhlaví AUTOŘI.

Svatý na mostě

Román Svatý na mostě je věnován osudům generálního církevního vikáře Jana Nepomuckého, který byl umučen v době panování krále Václava IV. a později byl katolickou církví svatořečen. V typickém šotolovském stylu líčí zákulisní poměry v tehdejší církvi a dějinné paradoxy, které provázely život tohoto světově proslulého světce. Další knihy Jiřího Šotoly v nakladatelství Eminent - viz záhlaví AUTOŘI.

Nakladatelství Eminent; email: eminent(zavináč)eminent.cz; GSM: +420 602 646 504
Distribuce: Emibooks, Jan Hradilek, Nová 184, 252 25 Zbuzany, GSM: +420 603 526 413, email: objednavky(zavináč)eminent.cz
Sklad: Jan Hradílek, Emibooks, Chýnice 1, náměstí