Spagyria - zdraví z přírody Svět přírodních antibiotik Regenerace

Chronologie dřívějších novinek

Se všemi daty je nakládáno v souladu s nařízením EU 2016/679 (GDPR).

Karlštejn

Karlštejn je nejvýznamnějším hradem v Čechách a pravděpodobně jedním z nejznámějších v  Evropě. Začnete-li se ale jeho historií zabývat podrobněji, zákonitě  zjistíte, že císař a král Karel IV. právě v případě této stavby nestál o publicitu. Jako by si přál, aby to byl hrad pro veřejnost neviditelný. 
I jindy upovídaní kronikáři jsou v případě Karlštejna přímo tajemní. Neznáme ani rok jeho založení. Přestože to byla stavba mimořádně nákladná, o její historii nevíme téměř nic. Samozřejmě ani o záměru, proč byl vznikla. Vzácná informace o tom, že cílem Karla IV. bylo postavit si po vzoru francouzských králů letní sídlo, když některé stěny dosahovaly tloušťky téměř sedmi metrů, je  nedůvěryhodná. Stejně tak není v historických pramenech doloženo, že Karlštejn měl být hradem sv. grálu. A tak nakonec jedinou jistotou zůstává, že od počátku počítal s umístěním nejvzácnějšího pokladu, říšských svátostin. Jejich správce byl z historické tradice nezpochybnitelným vládcem Svaté říše římské. Jenže shodou neblahých okolností říšský korunovační poklad pobyl ve zdech hradu pouze několik desetiletí. Oproti tomu české korunovační klenoty, s jejichž uložením zde ale Karel IV. nikdy nepočítal, vydržely za mnoha zámky dokonce několik staletí.
Hrad Karlštejn je místem mnoha tajemství. Odhalit některá z nich bylo cílem této knihy.
ISBN: 978-80-7281-315-5
stran: 176,rozměry: 125x215
cena: 269,- Kč
  ks  

Poslední večeře

Tato kniha je objevným pohledem na jedno z nejznámějších děl světového malířství. Autor v ní poodhaluje roušku tajemství, aby ukázal, co se skrývá v esoterickém pozadí slavné Leonardovy nástěnné malby. Čas poslední večeře historického Ježíše, důmyslně promítnutý pomocí zodiaku, planet a jejich úhlových vztahů do obrazové plochy, zeměpisná šířka místa děje – Jeruzaléma, zakódovaná již v samotných rozměrech díla a také Leonardův pravděpodobný autoportrét místo podpisu, to jsou některé ze vzrušujících objevů, k nimž autor postupně dochází na pozadí prvoplánové obrazové scény.
V dodatku pak připojuje ještě možný astrologický výklad souvislého sledu událostí „nultých Velikonoc“ na základě časových údajů odvozených z textu novozákonních evangelií.
ISBN: 978-80-7281-332-2
stran: 128,rozměry: 145x205
cena: 199,- Kč
  ks  

Posvátná geometrie Washingtonu

Zasvěcené a objevné dílo anglického spisovatele a geomanta Posvátná geometrie Washingtonu ukazuje, že systém čísel a geometrických proporcí, užívaný v chrámech a městech mnoha dávných civilizací, je přítomný i v původním plánu hlavního města Spojených států amerických.
Autorem tohoto plánu byl geniální architekt francouzského původu Pierre Charles L´Enfant, jenž novému hlavnímu městu americké federace, které vyrůstalo takříkajíc na zelené louce, vtiskl jeho jedinečnou podobu. Ve svém velkolepém projektu vymezil a vyvážil moc lidu, jednotlivých států Unie, justice, legislativy a prezidenta.
Nicholas R. Mann líčí tento příběh a klade si otázku, co lze dnes udělat pro obnovení originální L´Enfantovy vize, která byla v průběhu let narušena neuváženými stavebními zásahy. Sleduje, jaký význam má posvátný půdorys pro „hlavní město světa“ i skryté skutečnosti, jež stojí v pozadí.
ISBN: 978-80-7281-311-7
stran: 256,rozměry: 125x210
cena: 279,- Kč
  ks  

Cyklista v Beverly Hills

Cyklista v Beverly Hills je vzpomínková kniha z roku 1953, z doby, kdy William Saroyan ještě s nadějí očekával návrat na výsluní literární scény. Nadějí jsou tedy prodchnuty i jeho vzpomínky, přestože občas vypovídají o skutečnostech tak truchlivých, jako byla náhlá smrt otce, roky prožité v sirotčinci, chudoba. Autor se coby zralý muž hrouží do řeky minulosti a z jejího dna vynáší hladké oblázky: drobnokresby postav a krajiny, žánrové obrázky viděné očima naivního chlapce. 
„Tato kniha nemá začátek ani konec. Kdybych nebyl začal dřív, než se dostanu na začátek, nezačal bych nikdy. Kdybych nebyl skončil dřív, než dospěju ke konci, nikdy bych neskončil. Protože tématem té knihy nejsem ani tak já sám – nyní a před nějakým časem –, ale konání  lidské duše, pro kterou neexistuje žádný začátek ani konec.“
ISBN: 80-7281-259-9
stran: 232,rozměry: 95x140
cena: 149,- Kč
  ks  

Hadí Grál

Tato kniha je příběhem neobyčejné cesty objevů, který vede k odhalení nejzazších tajemství a nevysvětlitelných záhad - včetně svatého grálu, elixíru života a kamene mudrců. Je to příběh kultu uctívání hada, ve starověku rozšířeného po celém světě, na jehož vliv narazíme ve všech velkých světových náboženstvích. Některá z nich dokonce získala svou moc díky tomu, že hada spojila se zlem, ovšem původní odkaz starověkých obřadů a rituálů je v nich zřetelný dodnes.

Nejvýznamnějším obřadem hadího kultu bylo míšení hadího jedu s krví v obřadní misce, aby vznikl léčivý elixír. Dnešní věda prokázala, že tento prostředek zvyšuje reprodukci t-buněk, a tak posiluje lidský imunitní systém.
Ve skutečnosti šlo o základ elixíru života a obřadní miska dostala jméno grál.
Autoři této knihy ukazují, že

- tajemné „hadí bytosti“ nebo „hadí božstva“ starověkých mýtů byli skuteční lidé, kteří dosáhli osvícení,

- had byl chován v úctě pro životadárné vlastnosti svého jedu i své krve, a také pro schopnost svléknout kůži, a tudíž se znovu narodit,

- grál, elixír života a kámen mudrců jsou totéž; jedná se o metaforická přirovnání znamenající duchovní osvícení.

Kniha Hadí grál se vrací přes kořeny křesťanství, buddhismu, hinduismu, pohanství a starého Egypta tisíce let zpátky do starověkého Sumeru a Afriky. Pravda, po celá staletí pohřbená pod nánosem mýtů, symboliky, propagandy a historické manipulace, vychází na povrch a už ji nelze popírat.
ISBN: 978-80-7281-303-2
stran: 288,rozměry: 145x205
cena: 279,- Kč
  ks  

Strážci pravdy

Když vyšla kniha Rex Deus, která popisuje existenci tajné společnosti, působící po staletí jako posvátná pokrevní linie, jejíž zakladatelem byl historický Ježíš, nastalo něco naprosto nečekaného: autorům se ozval jeden ze členů Rex Deus a místo toho, aby popřel existenci rodové pokrevní linie pocházející od Krista, tak tento záhadný muž všechno potvrdil a poté odhalil podstatu celé historie.

V knize Strážci pravdy popisují Tim Wallace-Murphy a Marilyn Hopkins příběh tohoto tajuplného muže a také tajemství linie společenství Rex Deus, sahající daleko za překvapivé odhalení, že taková pokrevní linie vůbec existuje. Základy tajného vědění, které bylo po tisíciletí skryto, uvádějí, že Ježíš nebyl pouze světec, ale také mistr starobylého poznání předávaného v průběhu dějin, jehož původ se zřejmě nachází v egyptských tajemných školách. Toto tajné poznání – poselství lásky, tolerance, bratrství a úcty k přírodě – bylo církví zasouváno do pozadí a uchovávalo je pouze společenství Rex Deus.

Strážci pravdy jsou velmi čtivé, nesmírně zasvěcený, mimořádně přesné a vzrušující dílo. Prestižní americké nakladatelství WeiserBooks, které knihu vydalo v angličtině, uvedlo na obálce, že
ISBN: 80-7281-246-7
stran: 376,rozměry: 130x205
cena: 299,- Kč
  ks  

Pohádky dědečka Fábulína

Znáte Pohádkový svět? Ne? Tak to asi neznáte ani mě, kouzelného dědečka Fábulína. A co moje kamarády, skřítky, strašidýlka, dřevěné lesní loupežníky, šotky a čertiska? Nevadí, budu vám o nich vyprávět. Třeba jak skřítek Piláček, kouzelník Dobrodát a Kouzlobabka Bylinka zachránili Lesní království. Nebo kterak Čertulus Dextellus Čmoud tropil čertoviny a Všeteček Zvídavý, Hlodášek Animuk i Načechranka Mechová z toho měli pořádně zamotané hlavy. A do třetice všeho pohádkového vám povím o tom, jak Baldahoj, Petronela Háta a umouněnci Pekelňajs a Hromburajs vytrestali hamižného radního Sudka. 
Pěkné počtení a žádné strachy ze strašidláků. Jsou to přeci jenom pohádky… Nebo nejsou?
ISBN: 978-80-7281-319-3
stran: 152,rozměry: 165x235
cena: 259,- Kč
  ks  

Karlův most / Německá verze

Německá verze knihy Karlův most.
ISBN: 978-80-7281-306-3
stran: 208,rozměry: 125x215
cena: 369,- Kč
  ks  

Karlův most / Anglická verze

Anglická verze knihy Karlův most.
ISBN: 978-80-7281-305-6
stran: 208,rozměry: 125x215
cena: 369,- Kč
  ks  

Dieta pro vášnivé megajedlíky

Nové vydání úspěšné knihy doplněné kromě jiných o kapitoly o anorexii, sexuálních potravinách a rychlohubnoucím jídelníčku je určeno těm, kdo opravdu rádi jedí.
Můžete jíst, kolik chcete. Můžete jíst na noc. Můžete jíst sladkosti. Nemusíte počítat kalorie. Nemusíte cvičit. Hlavně žádné odříkání!
Jak na to vám radí Lenka Holas Kořínková v dosud nejkomplexnější práci o systému hubnutí metodou S.P.L.K. 
Tento systém umožňuje snadné a „bezbolestné“ hubnutí a udržování přirozené tělesné váhy. S.P.L.K. je ideální pro vášnivé jedlíky, kteří si nechtějí odříkat a přitom chtějí zůstat štíhlí. Je to efektivní způsob, jak se zbavit nadbytečných kilogramů, udržet si svou přirozenou tělesnou váhu a ozdravit tělo, mysl i duši.
V knize najdete mnoho vynikajících receptů, grafy a také názorné postupy.
ISBN: 978-80-7281-298-1
stran: 384,rozměry: 125x200
cena: 279,- Kč
  ks  

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,

Nakladatelství Eminent; email: eminent(zavináč)eminent.cz; GSM: +420 602 646 504
Distribuce: Emibooks, Jan Hradilek, Nová 184, 252 25 Zbuzany, GSM: +420 603 526 413, email: objednavky(zavináč)eminent.cz
Sklad: Jan Hradílek, Emibooks, Chýnice 1, náměstí