Spagyria - zdraví z přírody Svět přírodních antibiotik Regenerace

Chronologie dřívějších novinek

Se všemi daty je nakládáno v souladu s nařízením EU 2016/679 (GDPR).

Konstruktivní život

Světoznámý autor Školy pokojného bojovníka Dan Millman jej považuje za svého učitele. David K. Reynolds dnes vyučuje profesionální psychoterapeuty. Jeho zásadní kniha Konstruktivní život nabízí spirituální alternativu přístupu ke každodenním událostem. Učí člověka soustředit se na vlastní pocity a ve všech příjemných i těžkých chvílích odhalit duchovní principy k pochopení skrytých příčin. 
Tato kniha vám umožní, abyste vyhrávali ve spletité hře, kterou představuje život. V návaznosti na japonskou terapii morita dává navíc jedinečný návod, jak se zbavit strachu a nasměrovat svůj život do pozitivní budoucnosti.
Zralý člověk dělá, to, co je třeba dělat bez ohledu na to, jestli se cítí skvěle nebo mizerně.
ISBN: 978-80-7281-307-0
stran: 152,rozměry: 125x200
cena: 199,- Kč
  ks  

Santini d´Europa centrale - Boemia e Moravia

L'arte sacra e; cosi; antica come l'essere umano stesso. L'uomo si e; sempre sforzato di prefigurare in modo artistico la divinita; per trovare aiuto, salute, assicurarsi la vita ed allontanare i nemici e le sue paure. In questa rappresentazione della divinita; ha giocato un ruolo di primo piano in tutte le culture, l’elemento magico. 
Per il cristiano, la piccola immagine, il santino che si porta con sé, ha un valore che trascende la devozione. Il credente vi trova la fede e ne trae una forza divina che lo aiuta a vivere, lo esorta a meditare, a pregare e a credere nei miracoli. L’arte religiosa oltrepassa la dimensione umana ed entra nella sfera spirituale. 
In Boemia e Moravia per i santini non ci furono sempre tempi favorevoli ma, fortunatamente non sono scomparsi del tutto. Il libro documenta un cammino artistico e spirituale comune degli artisti europei: boemi, italiani, tedeschi, olandesi e francesi in questo settore d’arte. 
Questo libro, con le immagini selezionate, puo; servire oltre che da manuale per i collezionisti, anche come una testimonianza della bellezza e forza magica delle immagini sacre boeme, che sara; trasmessa a tutti coloro che la vogliono ricevere.
ISBN: 978-80-7281-338-4
stran: 104,rozměry: 165x235
cena: 299,- Kč
  ks  

Svaté obrázky - Čechy a Morava

Náboženské umění je staré jako lidstvo samo. Člověk se odnepaměti snažil výtvarně znázornit svoje ochranné božstvo, aby mu pomohlo zajistit obživu, zahnat nemoci nebo strach. I proto byl magický faktor ve výtvarném umění silný a využívala jej více či méně každá z kulturních civilizací.
V křesťanském světě má právě svatý obrázek, kromě svého estetického působení, ještě vyšší mystický smysl, a proto v něm věřící může kromě krásy nalézt i svoji víru. Svatý obrázek vybízí k meditaci, modlitbě i víře v zázraky. Náboženské umění tak přesahuje lidskou dimenzi a přechází do sféry mystické.
V českých zemích byla doba pro svaté obrázky několikrát v dějinách nepříznivá, ale naštěstí dosud všechny nezanikly. Výběr dochovaných obrázků můžete najít v této knize, která slouží nejen jako pomůcka pro sběratele, ale ukazuje specifickou krásu českých a středoevropských svatých obrázků. Jejich magická síla bude předána všem, kdo ji chtějí přijmout.
ISBN: 978-80-7281-330-8
stran: 104,rozměry: 165x235
cena: 299,- Kč
  ks  

Cesta

Když našli Brandon Bays v děloze velký nádor, vydala se na neobyčejnou cestu. Rozhodla se uzdravit přírodní cestou. Nebrala žádné léky, nepodstoupila operaci a o šest a půl týdne později nádor zcela zmizel. Na základě vlastních zkušeností pak sestavila jednoduchý návod, pomocí něhož se může každý člověk vydat na vlastní cestu k uzdravení, odkrýt a vyřešit potlačené buněčné vzpomínky, které způsobují emocionální a fyzické problémy, a začít se přirozeně uzdravovat.
Kniha Cesta, ve které popisuje svůj životní příběh a zkušenosti s léčbou, se stala celosvětovým bestsellerem. Její dílo ocenili přední světoví spirituální učitelé. Deepak Chopra o ní řekl, že „bere své čtenáře na cestu ohromující inspirace.“ 
„Přečtěte si tuto knihu a vydejte se na vlastní cestu k uzdravení,“ vyzval své čtenáře Anthony Robbins a Dan Millman k tomu dodal: „Příběh Brandon je důkazem toho, že uvnitř každého z nás existuje uzdravující síla. Jedinečné na její knize je, že čtenáře učí, jak ji v sobě objevit.“
ISBN: 978-80-7281-300-1
stran: 184,rozměry: 125x200
cena: 209,- Kč
  ks  

Sůl, voda, světlo

Sůl, voda a světlo je nesmírně inspirativní celobarevná kniha, jež obsahuje mnoho cenných rad, podrobných návodů a osobních zkušeností. Praktickým způsobem přibližuje, jak sůl, voda a světlo, základní stavební kameny našeho života, působí na tělesné a energetické úrovni. Velmi zajímavý je také detailní popis tzv. slunečních léčivých prostředků, připravovaných podle prastarých receptur Jakoba Lorbera, slavného „neznámého proroka a písaře Božího“. Tato kniha vám pomůže lépe porozumět vlastnímu životu a s pomocí soli, vody a světla dosáhnout jedinečné vitality. Čím dál víc se totiž ukazuje, že právě sůl, voda a světlo jsou doslova zlatým klíčem ke zdraví.
ISBN: 978-80-7281-310-0
stran: 184,rozměry: 165x235
cena: 299,- Kč
  ks  

Zjavenie Matky Božej v Turzovke

Dejiny kresťanského veku sprevádzajú najrôznejšie mimoriadne udalosti. K tým, ktoré fascinujú celé ľudstvo, patria mariánske zjavenia.
Matka Božia sa pri nich dáva poznať veriacim i neveriacim po stáročia.
V mestách i na dedinách, v kostoloch i na opustených miestach,
v laických spoločenstvách, tam všade sa ukazuje svetu,
ktorý len málokedy dokáže skryť svoje prekvapenie.
V roku 1958, sto rokov po slávnych udalostiach vo francúzskych Lurdoch, sa Panna Mária zjavila lesníkovi Matúšovi Lašutovi na hore Živčák nad kysuckou osadou Turzovka a neskôr i ďalším ľuďom.
Zanechala úžasné posolstvo a tiež znamenia viditeľne dodnes.
Nielen o tom je táto kniha. Približuje históriu významných mariánskych zjavení v priebehu posledného tisícročia, prináša duchovný odkaz zjavenia v Turzovke a predovšetkým unikátny pôvodný rozhovor s Matúšom Lašutom. Vo farebnej prílohe sú navyše zdokumentované fascinujúce mariánske zjavenia z celého sveta, okrem iných z Guadalupe, Vailankanni, Paríža, Lúrd, Banneaux, Fatimy, Knocku, Medžugoria, ale tiež zo severočeského Filipova alebo moravského Vranova u Brna.

Tato kniha vyšla i v české verzi.
ISBN: 978-80-7281-337-7
stran: 288,rozměry: 145x205
cena: 309,- Kč
  ks  

Odhalený kód symbolů

Tato kniha vás bude inspirovat k hledání artefaktů, obrazů a architektonických prvků, k luštění skrytých kódů a prožívání téměř mystického pocitu při odhalování tajných poselství, která jsou určena nám a našim potomkům. Pravda o skryté symbolice fascinuje člověka mnohem více než jakákoliv fikce.
Kniha Odhalený kód symbolů odkrývá dramatický příběh o spiknutí a intrikách, zkorumpované moci a pozoruhodném hrdinství, o dezinformacích, zradě a rytířské dvornosti. Ti, kteří dějiny píší, je také utvářejí. Tvůrci tohoto výjimečného příběhu, kteří byli navzájem v úzkém spojení, si však našli cestu k napsání vlastní verze historických událostí a zašifrovali ji do symboliky tajně skryté v uměleckých dílech, která vznikla na objednávku jejich nepřátel, státní církve.
ISBN: 80-7281-262-9
stran: 376,rozměry: 130x205
cena: 299,- Kč
  ks  

Esoterické Čechy, Morava a Slezsko 7

Esoterický znamená skrytý, vnitřní, tajný. Esoterický pohled se vyznačuje nekonvečním obsahem, a proto se řada průvodců o esoterických Čechách liší od obvyklých turistických publikací. 
V sedmém díle řady výpravných průvodců putuje čtenář krajinou Keltů, kteří se usadili podél Jizery. Říkali jí Isara a pravděpodobně ji považovali za posvátnou řeku. Keltské osídlení po sobě zanechalo řadu archeologických památek, ale skutečným překvapením je jeskyně v Plakánku, která byla jakousi »sluneční svatyní«; keltské stopy však najdeme i v místních pověstech.
V tomto kraji se nacházejí i jedny z nejstarších křesťanských odkazů – kamenné románské stavby – stejně jako zasuté vzpomínky na zdejší pohanství. Tajemný Mužský byl po staletí místem střídajících se kultů a není vyloučeno, že se jedná o jedno z významných předkřesťanských duchovních center. Velice silně a tragicky se do této lokality vepsaly dějiny Jednoty bratrské a mladoboleslavský Karmel se na krátký čas stal střediskem českého protestantského humanismu.
Pojizeří k sobě připoutalo i císaře Rudolfa II. a Benátecko můžeme bez nadsázky označit za místo zasvěcenců. Tohoto urozeného jezdce lákaly místní hluboké lesy a ve svém oblíbeném zámku v Benátkách nad Jizerou se zabýval milovanou astrologií a alchymií; uskutečnila se zde také setkání nejvýznamnějších esoteriků své doby.
Rekatolizace podél Jizery se promítla do řady cenných barokních architektur, které přispěly ke zvýraznění duchovnosti tohoto zvláštního kraje. Sochařská dílna v Kosmonosích přispěla k uměleckému obohacení celé oblasti a ve zdejší Psychiatrické léčebně bylo roku 1961 ukončeno několikaleté vyšetřování mariánského zjevení v Turzovce.
ISBN: 978-80-7281-335-3
stran: 176,rozměry: 125x215
cena: 269,- Kč
  ks  

Karlstein / německá verze

Německá verze knihy Karlštejn.

Karlstein ist die bedeutendste Burg in Böhmen und wird wohl zu den großartigsten Burgen in ganz Europa gezählt. Wenn man jedoch anfängt, sich mit der Geschichte dieser Burg eingehender zu beschäftigen, dann wird man sicherlich eines Tages feststellen müssen, dass Kaiser und König Karl IV. im Falle dieses Baues kein Interesse an einer eventuellen Publizität hatte. Es scheint fast so, als ob er den Wunsch gehabt hat, dass diese Burg für die breite Öffentlichkeit unsichtbar ist. Er konnte eigentlich keinen weniger geeigneten Platz für deren Aufbau auswählen. Von den umliegenden Hügeln aus schaute man fast in sein „Schlafzimmer“ hinein. Von seiner Beziehung zu der Burg zeugt auch die Tatsache, dass er bei der Grundsteinlegung abwesend war. Die ansonsten redseligen Chronisten sind im Falle von Karlstein rätselhaft schweigsam. Obwohl dieser Bau finanziell sehr anspruchsvoll war, weiß man fast nichts von seiner Geschichte. Und auch das Vorhaben, warum die Burg errichtet wurde, ist uns unbekannt. Die knappe Nachricht darüber, dass sich Karl IV. zum Ziel gesetzt hatte, nach dem Vorbild französischer Könige eine Sommerresidenz aufbauen zu lassen, wenn manche Wände bis sieben Meter dick waren, scheint auch zweifelhaft zu sein. Und so bleibt schließlich als einzige Sicherheit die Tatsache, dass von Anfang an damit gerechnet wurde, hier den wertvollen Schatz — die Reliquien — aufzubewahren, deren Verwalter von der geschichtlichen Tradition her unanfechtbarer Herrscher des Heiligen Römischen Reiches war. Infolge verhängnisvoller historischer Umstände war der Reichskrönungsschatz innerhalb der Burgmauern nur wenige Jahrzehnte untergebracht. Die böhmischen Krönungskleinodien dagegen, mit deren Unterbringung hier Karl IV. nie gerechnet hatte, verbrachten auf der Burg mehrere Jahrhunderte, verborgen hinter vielen Schlössern. 
Die Burg Karlstein ist ein Ort vieler Geheimnisse. Den Schleier von manchen zu lüften, war das Ziel des vorliegenden Buches.
ISBN: 978-80-7281-317-9
stran: 176,rozměry: 125x215
cena: 369,- Kč
  ks  

Karlstein / anglická verze

Anglická verze knihy Karlštejn.

Karlstein is the most prominent castle in Bohemia and probably one of the most famous castles in the entire Europe. However, if you carefully study its history, you will discover that Emperor and King Charles IV did not want any publicity around this edifice, as if he wished that the castle were invisible to people. He could not have chosen a worse place for it. From the surrounding hills, one could see right into his “bedchamber.” How he felt about the castle is obvious from the fact that he did not attend the laying of the foundation stone. Normally vocal chroniclers were very secretive about Karlstein. Even though the construction was very expensive, we hardly know anything about it, including why the castle was built. The rare information saying that Charles IV wanted to build a summer residence in the style of French kings — yet some walls are seven meters thick — is also not very credible. And thus, in the end we can be certain only of one thing — since the very beginning, the castle was designed for keeping the most valuable treasure, the imperial sacred insignia, the holder of which was historically the rightful ruler of the Holy Roman Empire. But due to unfortunate historical circumstances, the imperial coronation treasure remained in the castle only for several decades. On the other hand, the Czech coronation jewels that Charles IV did not plan to keep at Karlstein were moved to the castle and stayed there for several centuries, protected with many locks. 
Karlstein is a place of many secrets. To reveal some of them was the goal of this book.
ISBN: 978-80-7281-316-2
stran: 176,rozměry: 125x215
cena: 369,- Kč
  ks  

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,

Nakladatelství Eminent; email: eminent(zavináč)eminent.cz; GSM: +420 602 646 504
Distribuce: Emibooks, Jan Hradilek, Nová 184, 252 25 Zbuzany, GSM: +420 603 526 413, email: objednavky(zavináč)eminent.cz
Sklad: Jan Hradílek, Emibooks, Chýnice 1, náměstí