Spagyria - zdraví z přírody Svět přírodních antibiotik Regenerace

Chronologie dřívějších novinek

Se všemi daty je nakládáno v souladu s nařízením EU 2016/679 (GDPR).

Babicovy dobroty

Jiří Babica (1961), oblíbený protagonista cookingshow Babicovy dobroty televize Nova, přichází se svou první kuchařskou knihou. Dlouholeté působení v prestižních českých a německých restauracích, poznávání kuchyní všech kontinentů a potěšení z hledání nápadů, jak exotické prvky přenést domů tak, aby si je mohl snadno uvařit každý z nás – to jsou tři tajemství jeho úspěchu a divácké obliby.

V této kuchařce najdete jeho jedinečné polévky, zapékané dobroty, závitky a rolády, pokrmy z masa i zeleniny, také něco zcela speciálního a sladkou tečku na konec.
Takže dobrou chuť.
ISBN: 978-80-7281-389-6
stran: 168,rozměry: 165x235
cena: 299,- Kč
  ks  

Umění shovívavosti, dobrého srdce a vnitřního míru

Tato kniha vznikla v létě roku 2001, krátce předtím, než tragické válečné akty terorismu rozvířily další vlnu násilí, v níž se zmítá celý svět.
Meditace, které v ní uvádím, představují tradiční buddhistická cvičení. Přinášejí příběhy, které se mezi lidmi v nejrůznějších formách odedávna předávají a jsou součástí lidského dědictví, protože v sobě uchovávají živou moudrost minulých generací. Vyprávějí se dětem, povídají se u ohně, jsou popisovány v posvátných textech, sdělují nám je uznávaní učitelé. Téměř nikdy nejsou úplně nové a pokaždé se v nich jedná o příběhy lidského srdce.
Podle svých nejlepších sil a schopností jsem se snažil, aby odkazy vyjadřovaly to, co se mi podařilo nalézt jako současné prameny. Ve skutečnosti jsou branami poznání a vědění, které všichni společně sdílíme. Nechť tyto odvěké pravdy a obecně platné metody, které vám nabízím, poslouží všem trpícím tvorům. Kéž všechny bytosti naleznou cestu k vnitřnímu míru.
Jack Kornfield
ISBN: 80-7281-266-1
stran: 224,rozměry: 125x200
cena: 209,- Kč
  ks  

Květa Fialová / Štěstí tady a teď

Každý člověk touží po štěstí. Ale co je dobré a co špatné? Člověk je prázdnota. Čím se naplníš, tím jsi. Vyjdeš do ulic, máš v sobě negaci, třeba kvůli malým botám. Nějakou hovadinou se naplníš a všechno nádherné najednou přebiješ nějakou blbostí. A když potkáš něco krásného, pluješ jako na oblaku štěstí!
V posledních letech chodím často k nemocným nebo do domovů duchodců a povídám si s nimi o životě. Lidé mi věří. Vidí a cítí, že to, co říkám, není vymyšlené. Je něco jiného, když někomu řeknete recept, a něco jiného, když mu přinesete koláč. Jde o pozitivní pohled na bytí, který mi pomáhá a kterým se řídím. A může se jím řídit každý
člověk.
Štestí je totiž volba. Tady a teď.
Ať jsou šťastny všechny bytosti!
To přeje vám i sobě Květa Fialová.
ISBN: 978-80-7281-391-9
stran: 144,rozměry: 125x200
cena: 229,- Kč
  ks  

Spravedlivá věc

Pro novináře Matthewa Cowarta to není nic nového: dopis od muže, čekajícího v cele smrti na popravu. Robert Earl Ferguson tvrdí, že je nevinný. Samozřejmě, nevinní jsou přece všichni. Avšak čím hlouběji Cowart do případu proniká, tím více je přesvědčen, že se Ferguson skutečně stal obětí nenávisti a předsudků a že bestiální vraždu, za kterou byl odsouzen, spáchal někdo jiný. Cowart se proto ve jménu spravedlivosti vydává na křížovou výpravu a jeho články natolik rozbouří hladinu veřejného mínění, že je Ferguson nakonec s vítězoslávou osvobozen - Matthew získává Pulitzerovu cenu. Příběh ale nekončí. Pravda se náhle začíná podobat lži. Kdo je vlastně vinen a kam až sahá zodpovědnost každého z nás? Podle románu Spravedlivá věc byl natočen film Vražedné alibi se Seanem Connerym v hlavní roli.
ISBN: 80-85876-26-4
stran: 336,rozměry: 148x210
cena: 119,- Kč
  ks  

Vražda v Pentagonu

Margit Falková, advokátka s hodností majora, se zůčastní párty, během níž dojde k vraždě významného vědce, předního spolupracovníka Pentagonu. Díky zvláštnímu zákulisnímu postupu se později stane obhájkyní muže, označeného americkým ministerstvem obrany za vraha. Události dostanou  spád ve chvíli, kdy
ISBN: 80-85876-39-6
stran: 336,rozměry: 110x190
cena: 99,- Kč
  ks  

Univerzální praktické kalendárium alternativní medicíny Jiřího Janči

Původní verze Jančova univerzálního kalendáře

Kniha je v současnosti nedostupná.
Pro bližší informace kontaktujte distributora.


Lída Baarová und Joseph Goebbels

Německá verze knihy Lída Baarová a Joseph Goebbels.

Die Beziehung zwischen Joseph Goebbels, Reichsminister für Volksaufklärung und Propaganda, und Lída Baarová, einer der berühmtesten europäischen Schauspielerinnen der damaligen Zeit,
die mit der Geschichte des Dritten Reiches verfl ochten war, ist das Hauptthema dieses einzigartigen Buches. Ihre Schönheit machte ihn beinahe verrückt; er war deswegen bereit, seinen hohen Posten aufzugeben und ihretwegen bis ans Ende der Welt zu gehen. Neue Erkenntnisse, die sich im Zusammenhang mit dieser tschechischen Schauspielerin – die bereits mit zwanzig Jahren ein wirklicher Stern am Schauspieler-Himmel geworden war – ergaben, deuten allerdings
darauf hin, dass sie nicht nur den „Stellvertreter des Teufels“ behext hatte, sondern auch den Dämonen in Menschengestalt selbst: Adolf Hitler.
Der Autor des vorliegenden Buches hatte die einmalige Gelegenheit, diese bewunderte Frau in den Jahren 1990 bis 1997 in ihrem Haus in Salzburg noch auf vertrautem Fuße kennen zu lernen, ehe sie schwer erkrankte. Mit diesem Buch bemüht er sich mit Hilfe ihrer bisher unbekannten Hinterlassenschaft, die sie ihm vermachte, manchen immer noch weißen Flecken ihres dramatischen Lebens sowie dieser Schicksalsbeziehung zu tilgen. Neben weniger bekannten wie auch bisher völlig unbeachteten Zeugenaussagen einiger Männer, die einst zu Hitlers Riege gehörten – seien es der Architekt Albert Speer oder Hitlers Leibwächter Rochus Misch –, bringt das vorliegende Buch ebenso Ergebnisse seiner Forschungen in deutschen Archiven ans Licht der Öff entlichkeit. So wie die zeitgenössischen Kritiken oder
Aussagen von Fachleuten zeugen auch sie davon, dass Lída Baarová nicht nur eine unheimlich hübsche, sondern auch außerordentlich begabte Schauspielerin gewesen ist. Mit ihrem Talent meldete sie sich nicht nur im deutschen Film, sondern auch auf der deutschen Theaterbühne unüberhör- und unübersehbar zu Wort.
Einige Dokumente widerlegen so manche Gerüchte, die hauptsächlich in Böhmen im Zusammenhang mit Lída Baarová noch heute in Umlauf sind. Ein Beispiel, stellvertretend für alle: Lída Baarová hat mit ihren deutschen Träumen geprahlt. Dadurch habe sie ihr prodeutsches Denken zum Ausdruck bringen wollen. Wie sie am Ende ihres Lebens selbstkritisch zuzugeben vermochte, war sie auf dem Höhepunkt ihrer glanzvollen Karriere wie trunken vor Ruhm. Damals, als sie sich von den mächtigsten Männern ihrer Zeit bewundern ließ, einschließlich der nazistischen Machthaber, verschwanden Tausende unglücklicher Menschen auf Nimmerwiedersehen oder endeten in den Todeslagern.
Nach dem Krieg musste dieser einst so glänzende und verwöhnte Star einen bitteren Preis dafür bezahlen. Lída Baarová landete im Gefängnis, sie verlor ihre Nächsten. Obwohl sie schließlich freigesprochen wurde, befreite sich Lída Baarová nicht mehr von dem Schandmal, das ihr ihre Mitbürger de facto auf die Stirn gebrannt hatten. Sie erlebte eine neue, erfolgreiche schauspielerische Karriere in Italien, Spanien und vor allem dann in Deutschland. Aber die psychischen Folgen vergangener Tage musste sie ihr weiteres Leben lang tragen.
ISBN: 978-80-7281-387-2
stran: 248,rozměry: 165x235
cena: 499,- Kč
  ks  

Karel Gott / Die Goldene Stimme aus Prag

Německá verze knihy Zlatý hlas z Prahy. Další naše cizojazyčné knihy najdete na www.eminent-books.eu.

Bereits am Beginn seiner Karriere bezeichnete man ihn in den
deutschsprachigen Ländern als „Goldene Stimme aus Prag“, und
sein riesiger und immer noch andauernder Erfolg belegt auf bezaubernde
Weise, wie berechtigt dies war.
Dieses Buch ist die erste ganzheitliche Biographie in deutscher
Sprache, die anlässlich des siebzigsten Geburtstags des Sängers
erscheint. Darin fi nden Sie eine Reihe persönlicher Erinnerungen
an seine Anfänge in den deutschsprachigen Ländern, an sein
Wirken im ehemals geteilten Deutschland und auch an die neue
Ära – ebenso wie Aussagen von Menschen, die ihn über viele Jahrzehnte
begleitet haben. Der gut lesbare und stellenweise tugendhaft-
pikante Text wird von einer einzigartigen Fotodokumentation
ergänzt, Momentaufnahmen aus der Zeit seines Beginns, seinem
Aufenthalt in Las Vegas und seiner außerordentlich erfolgreichen
Karriere.
Bereits ein halbes Jahrhundert ist Karel Gott in Deutschland,
Österreich und der Schweiz ein eben solches Phänomen wie in
Tschechien, der Slowakei, Polen, Russland und vielen anderen
Ländern. In den deutschen Geschäften liegen seine Platten unter
denen einheimischer Sänger oder Schlager, und dass Gott für die
deutschen Fans einfach nur Unser Karel ist, spricht für sich.
ISBN: 978-80-7281-353-7
stran: 376,rozměry: 145x210
cena: 499,- Kč
  ks  

Milovat z celého srdce

Světoznámá kniha havajského spirituálního učitele Chucka Spezzana nazvaná Milovat z celého srdce nese skutečně příznačný podtitul Jak vyléčit zármutek. Je plná praktické moudrosti a pojednává především o tom, jak můžeme zacelit rány v našem srdci. Autor v ní čerpá z více než třicetileté psychoterapeutické praxe, během které u tisíců lidí poznal peklo zármutku a jeho destruktivní vliv na život.
V důsledku zármutku se cítíme poražení, jsme zklamaní, zahořklí - a tím neodvratně spějeme k další truchlivé chvíli, která nutně musí přijít. Tato kniha dodává odvahu. Podrobně analyzuje stav zármutku a ukazuje, jakým způsobem se všechno odvíjí od našeho rozhodnutí, zda se naše srdce a život stanou soudržným celkem.
Nabízí také naději a cestu ke změně, aby se každý z nás mohl konečně naplno radovat ze života a z lásky. Vysvětluje, co je nám všem společné, a dělá to takovým způsobem, že se díky hlubokému porozumění a účinnému léčení dokážeme osvobodit od bolesti. 
Pokud si tuto knihu přečtete a pokud budete poctivě provádět cvičení, která vám nabízí, jen sotva se znovu slepě poženete do pasti, kterou přináší zármutek. Vrátí se vám síla a srdce – základní součásti šťastného života.
ISBN: 978-80-7281-385-8
stran: 496,rozměry: 130x210
cena: 279,- Kč
  ks  

Hitlerova sbírka v Čechách / Sochy, busty, drobné plastiky

Od druhé světové války uplynuly desítky let a stíny Třetí říše dopadají na Čechy dodnes. Soukromá sbírka Adolfa Hitlera je pojem, který vstoupil do světových dějin jako jedna z nejrozsáhlejších uměleckých kolekcí všech dob. Vedle konfiskací a velkorysých nákupů byla její součástí díla, která osobně koupil během Velkých německých výstav umění, pořádaných v Mnichově v letech 1937–1945.
Desítky uměleckých předmětů z Hitlerových mnichovských nákupů, pocházející zejména z let 1939–1943, byly za války převezeny do cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodu. V létě 1945 byly prohlášeny za protihodnotu toho, co bylo předtím „z vyšebrodského kláštera během války vyvezeno“. 
V době okupace tam zároveň byla uschována jiná kolekce, kterou shromáždil jeden z nejvýznamnějších sběratelů první poloviny dvacátého století. Světoznámá Mannheimerova sbírka, tajně ukrytá v tomto tajuplném koutu Šumavy, vypovídá nejlépe o tom, jaký význam připisoval Adolf Hitler unikátnímu vyšebrodskému depozitáři.
Tato kniha přibližuje specifickou část Hitlerova vidění a chápání nejen uměleckého světa. Obsahuje plastiky a busty, které podivuhodným příběhem dějin zůstaly na konci druhé světové války v Čechách. Zároveň je odkazem na dobu jejich vzniku, na mnohé skutečně pozoruhodné tvůrce, a především na umělecké a společenské ovzduší, ve kterém tvořili. Přibližuje osudy desítek sochařů a jejich prací z doby národního socialismu, této zvláštní éry dějin, kdy se nietzschovský ideál Nadčlověka vtělil do hmoty a umění se stalo integrální součástí budování státu.
ISBN: 978-80-7281-386-5
stran: 272,rozměry: 165x235
cena: 369,- Kč
  ks  

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,

Nakladatelství Eminent; email: eminent(zavináč)eminent.cz; GSM: +420 602 646 504
Distribuce: Emibooks, Jan Hradilek, Nová 184, 252 25 Zbuzany, GSM: +420 603 526 413, email: objednavky(zavináč)eminent.cz
Sklad: Jan Hradílek, Emibooks, Chýnice 1, náměstí