Spagyria - zdraví z přírody Svět přírodních antibiotik Regenerace

Chronologie dřívějších novinek

Se všemi daty je nakládáno v souladu s nařízením EU 2016/679 (GDPR).

Barockes Prag

La baroque – unregelmäßige Perle. In der Tat eine Titulierung, die kennzeichnend ist für die Kunstperiode, der sie ihren Namen verliehen hat. Symbol für überirdische Schönheit, Farbenwunder und ein Kunstwerk von Architekten, denen es gelungen war, mit ihrer Perfektion sowohl Arme als auch Könige anzusprechen. Gläubige brauchten sich nicht mehr in romanischen Basiliken aus Angst niederbeugen, sich in mystischer Dunkelheit gotischer Kathedralen vor der Zukunft fürchten oder in der Vielfalt der Renaissance ihre eigene Stelle suchen.
Über all das erzählt das barocke Prag. Wer auch immer Prag aufsucht, wird zustimmen, dass man mit der Ankunft in dieser Stadt von einem eigenartigen Gefühl heimgesucht wird. Als ob man auf einmal dazugehören würde. Während andere Städte ihr Antlitz im Nebel und Schweigen verbergen, erstrahlt die Stadt an der Moldau in unwiederholbarer Schönheit, die sie Generationen von Baumeistern aus einem kleinen Gebiet Norditaliens verdankt. Nur wenige Jahrzehnte genügten, um im Laufe des 17. Jahrhunderts einen einzigartigen architektonischen Stil zu erschaffen, der sich in vielen Aspekten auch mit den großangelegten Bauten Roms messen kann.
Die Seele des barocken Prags wurde aus den tragischen Widersprüchen des Dreißigjährigen Krieges heraus geboren, sie ist aber bei Weitem nicht so religiös, wie der ursprüngliche Auftrag von Kirchenorden und ausländischem Adel lautete. Aus dem schicksal¬haften Konflikt erwuchs eine Kunst, stetig bewundert und als einmaliges Phänomen anerkannt – das Böhmische Barock.
ISBN: 978-80-7281-439-8
stran: 256,rozměry: 125x215
cena: 389,- Kč
  ks  

Moje léčivé rostliny

Rakouská bylinářka českého původu Maria Treben je skutečný fenomén a jako jeden z nejvýznamnějších průkopníků vědy o léčivých rostlinách si vydobyla pevné místo v dějinách. V této výpravné práci podává cenné informace o svých čtyřiceti nejdůležitějších rostlinách a přitom učí, co vše je důležité o nich znát, jak je určovat, sbírat a sušit. Zavádí čtenáře do tajů správného používání a míchání bylin a vysvětluje způsoby přípravy bylinných čajů, tinktur, kaší, obkladů, koupelí, šťáv, mastí a olejů. V knize Moje léčivé rostliny najdete i kapitolu o skutečném elixíru života a nepostradatelném ochránci našeho zdraví, který by neměl chybět v žádné domácí lékárničce – švédských kapkách. Publikace je doplněna fotografiemi a kresbami léčivek i mnoha vynikajícími bylinnými recepty.
ISBN: 978-80-7281-413-8
stran: 292,rozměry: 165x235
cena: 349,- Kč
  ks  

Cesty za oponu času 1

Stanislav Motl je celý svůj život fascinován pátráním po nových zážitcích a odkrýváním tajemství. Hledá je na mořích, v horách nebo v podzemních jeskyních, mezi lidmi, ale také v knihovnách a archivech. Naučil se číst i zdánlivě nic neříkající dokumenty a hledat v nich pravdy dávných dob.

„Začal jsem chápat, že Minulost velmi často souvisí s Dneškem, pochopil jsem, že když člověk dobře zvládne Minulost, umí dost často odhadnout Budoucnost. Protože, jak známo, Historie se velmi často opakuje a všechno, co dnes prožíváme, už tady – byť třeba v jiných podobách – bylo.
Od první chvíle strávené v archivu, kdy jsem byl ještě žákem základní školy, v nich nacházím nejenom neuvěřitelně lidské příběhy a osudy, ale především tam pokaždé prožívám velké dobrodružství. Miluji záhady, ať už historické nebo literární, o nichž Albert Einstein napsal, že jsou věčným ohněm mládí. A že kdo se jim brání, žije nudný život. Jsem vděčný Osudu za to, že mi dal šanci nežít nudný život.“

V této knize z nové řady Stopy - Fakta - Tajemství najdete kapitoly:
Proč si český řidič myslel, že zavinil první světovou válku?
Ukradli naši legionáři poklad ruských carů?
Jak doopravdy vypadal Nikola Šuhaj loupežník?
Měl být Adolf Hitler zabit na Hradčanech?
Kdy se čs. vojín Hoch stal tiskovým magnátem Maxwellem?
Co dělal Ernesto Che Guevara tajně v Praze?
Jean Marais nebo  Jan Mareš?
Kam zmizela hvězda českého folkového nebe?

a kromě nich dalších patnáct příběhů plných tajemství a záhad.
ISBN: 978-80-7281-414-5
stran: 248,rozměry: 165x235
cena: 349,- Kč
  ks  

Ájurvédské recepty pro zdraví

Harmonická strava, vytvářená vhodnou kombinací potravin a koření, je základem návratu k rovnováze organismu. V této výjimečné kuchařce našeho předního odborníka na ájurvédskou medicínu najdete originální recepty kombinující principy vaření podle ájurvédské medicíny a středomořské stravy. Chutné pokrmy jsou natolik jednoduché, že je rychle zvládnou i kuchaři-začátečníci, a pokročilí v nich najdou inspiraci k obohacení svého kuchařského umění.
ISBN: 978-80-7281-402-2
stran: 192,rozměry: 130x210
cena: 249,- Kč
  ks  

Jediná dieta, která funguje

Tato kniha přináší zásadní poselství fyzické a duševní transformace. Není to běžná publikace o dietě a také se přímo nezabývá stravou nebo jedením. Je to „dieta odpuštění“, doslovný půst od negativních myšlenek. Pokud ji pochopíte a budete-li ji dodržovat, dosáhnete tělesné dokonalosti.
Každý člověk prožívá to, čemu věří. Přestože se domníváme, že za naším neatraktivním a nezdravým tělem stojí špatné stravovací návyky, jsou to ve skutečnosti naše negativní myšlenky a pocity. Právě ty musíme změnit, protože způsobují naše stárnutí a smrt. Změnou životních postojů začne tělo využívat stravu jiným způsobem. Pokud odpustíme minulosti, odhodíme negativní myšlenky a hněv a přestaneme se považovat za oběti, zbavíme se i svého tuku, na kterém lpíme stejným mechanismem, jakým ulpíváme na svých negativních myšlenkách a pocitech. Jakmile se zbavíme nadměrné zátěže v mysli i v srdci, zbavíme se i nadváhy v těle.
Veškerá energie hněvu, opakované probírání našich myšlenek, pocitů a pozornost věnovaná minulosti, která už dávno není realitou, je plýtváním a únikem energie. Odhození negativních myšlenek, které nás osvobodí od naší minulosti, nás osvobodí i od našeho strachu - a také od našeho tuku.
ISBN: 978-80-7281-412-1
stran: 128,rozměry: 125x200
cena: 209,- Kč
  ks  

Vaření podle pěti elementů

Staří čínští taoisté chápali skryté souvislosti, kterými je možné vysvětlit děje v přirozeném světě, jako princip wu sing, přírodní zákon pěti prvků, který symbolizuje ubývání a narůstání jin a jang. Zemi, vodu, kov, oheň a dřevo vnímali jako dynamické procesy, které mají zvláštní vlastnosti a existují ve vzájemných vztazích tvoření a zániku. 
Učení o výživě podle pěti elementů je dodnes základní součástí čínské medicíny. Zásadou vaření podle pěti elementů je využití energetické a termické kvality jednotlivých potravin. Díky tomu je možné si zachovat zdraví nebo vyrovnat nevyváženosti vyvolané tělesnou konstitucí, nesprávnou výživou, vlivy ročních období nebo klimatickými vlivy. Jinými slovy to znamená, že výživu je možné chápat a využívat jako lék.
Roswitha Fehrer, přední evropská odbornice na čínskou medicínu, přináší ve své knize 250 unikátních receptů , které mohou významně přispět ke zlepšení zdraví, tělesné i duševní kondice a radosti ze života vás i vaší rodiny.
Součástí knihy je velký barevný plakát, který přehledně znázorňuje dělení potravin podle pěti elementů.
ISBN: 978-80-7281-308-7
stran: 288,rozměry: 165x235
cena: 299,- Kč
  ks  

Tělesné štěstí

Naše nálada má bezprostřední vliv na vznik a průběh onemocnění. Dobré pocity uzdravují a umožňují nám prožívat tělesné štěstí, zatímco špatné pocity mohou vyvolat nemoc. 
Doktor medicíny a významný evropský novinář v oblasti vědy Werner Bartens ukazuje na základě celé řady ohromujících příkladů, co zvyšuje naši náchylnost nebo naopak odolnost vůči zátěži. Platí totiž, že dobré pocity uzdravují. Ten, kdo zná tyto souvislosti, se může naučit své dobré pocity posilovat a dělat tím pro své zdraví a pro svou radost ze života daleko víc, než by si byl kdy pomyslel.
ISBN: 978-80-7281-293-6
stran: 288,rozměry: 140x210
cena: 269,- Kč
  ks  

Pražská katedrála

Císař a král Karel IV. se zasloužil o vybudování celé řady monumentálních staveb, ovšem zvláštní pozornost věnoval Svatovítské katedrále na Pražském hradě. Měla se stát vrcholným dílem gotiky – kamenným ztělesněním víry, symbolem královského majestátu, sídlem arcibiskupa, střediskem kultu zemských patronů, dějištěm slavnostních korunovací, pohřebištěm královským a vlastně i národním. Žádný jiný kostel v Evropě nespojoval tolik důležitých funkcí najednou.
Projekt prvního stavitele katedrály Matyáše z Arrasu patřil už ve své době doslova ke stavebním zázrakům. Jednoznačné zadání přenést do Prahy styl jihofrancouzských katedrál nenápadně přizpůsobil vlastním představám i místním tradicím. Přístup jeho nástupce Petra Parléře byl natolik osobitý, geniální a přitom architektonicky riskantní, že se dostal do konfliktu s tehdy uznávanými pravidly. A tak chrám zasvěcený původně neznámému sicilskému mučedníku Vítovi v srdci naší metropole budí i v 21. století úžas svou impozantní vznešeností z dálky, z blízka i zevnitř.
Pražská katedrála není nejstarší, nejširší ani nejvyšší v Evropě. Její jedinečnost spočívá v ohromující vyváženosti. Celková délka stavby je 124 metrů a šířka transeptu dosahuje 60 metrů. Klenba se tyčí do výšky přes 33 metrů a téměř stometrová tzv. jižní věž dodává hlavnímu městu čitelné charakteristické panorama.
Slovo Boží může v posvátném prostoru katedrály vyslechnout najednou víc než osm tisíc lidí.
ISBN: 978-80-7281-406-0
stran: 228,rozměry: 125x215
cena: 299,- Kč
  ks  

Panker a já v hustym Ladaku

Hlavním hrdinou knihy je třináctiletý český kluk s tibetským
jménem Taši. V raném dětství býval často sám – maminka
věčně v Tibetu, táta po divadlech. Kreslil si a psal komiksy.
V roce 2008 jej rodiče vzali v létě do indického Ladaku, nazývaného
Malý Tibet. Otec mu před cestou zakoupil sešit
v tvrdých deskách, který Taši popsal a pokreslil. Tašiho cestovní
deník stál na počátku této knihy o dospívání a o cestě
do neznámé země s podivuhodnou kulturou a krajinou.
V nejcitlivějším věku začínající puberty se ocitnul nejen
v naprosto cizím prostředí, ale také na rozcestí, neboť vedle
buddhisticky zaměřené maminky se objevil tátův kamarád
a „bejvalej panker“ Jarda, jehož životní přístup Tašiho provokuje.
Jakkoli buddhismus a pankerství nestojí proti sobě,
pod povrchem tohoto cestopisu pro kluky, holky i jejich
rodiče probíhá nenápadný boj o dětskou duši…
ISBN: 978-80-7281-411-4
stran: 144,rozměry: 130x210
cena: 199,- Kč
  ks  

ABC dětských účesů

Velmi pozitivní ohlas, který u čtenářek v České republice vyvolala knížka Slabikář dětských účesů, vedl k jejímu vydání i pro německy mluvící země v roce 2009, a není tedy nic přirozenějšího než to, že držíte v ruce pokračování tohoto vlasového příběhu o lásce k našim malým princezničkám, které jako každá správná žena touží po kráse a pozornosti svých blízkých. Knížka přináší opět postupy a rady, jak si nejlépe poradit s neposlušnými vlasy a udržet kštici vaší malé zdravou a krásnou.
Autorka Blanka Hašková není v tomto oboru žádným nováčkem. Je to jedna z nejúspěšnějších českých kadeřnic, která kromě mnoha titulů mistryně ČR reprezentovala naši republiku úspěšně i v zahraničí. Pravidelně češe velmi prestižní módní přehlídky, soutěže Miss, spolupracuje s předními fotografy a dva roky byla ústřední postavou TV pořadů Vypadáš skvěle. Je ji vidět i na internetových televizích, ale především v jejím salonu Hair Area v Praze. To není jen salon, ale zároveň líheň talentů – právě kolegové a kolegyně z tohoto salonu se výrazně podíleli na vzniku této knížky.
ISBN: 978-80-7281-410-7
stran: 108,rozměry: 165x235
cena: 269,- Kč
  ks  

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59,

Nakladatelství Eminent; email: eminent(zavináč)eminent.cz; GSM: +420 602 646 504
Distribuce: Emibooks, Jan Hradilek, Nová 184, 252 25 Zbuzany, GSM: +420 603 526 413, email: objednavky(zavináč)eminent.cz
Sklad: Jan Hradílek, Emibooks, Chýnice 1, náměstí